Konvertovať Planckov impulz (Impulz)
- Vyberte zo zoznamu správnu kategóriu, v tomto prípade 'Impulz'.
- Ďalej zadajte hodnotu, ktorú chcete premeniť. V tomto bode sú povolené všetky základné aritmetické operácie: súčet (+), rozdiel (-), násobenie (*, x), delenie (/, :, ÷), exponent , odmocnina (√), zátvorky a π (pí).
- Zo zoznamu vyberte jednotku zodpovedajúcu hodnote, ktorú chcete premeniť, v tomto prípade 'Planckov impulz'.
- Hodnota sa potom prevedie na všetky jednotky miery, ktoré kalkulačka obsahuje.
- Keď sa potom zobrazí výsledok, stále je k dispozícii možnosť zaokrúhliť ho na konkrétny počet desatinných miest, ak si to daný výpočet vyžaduje.
Využite kompletnú škálu výkonu tejto kalkulačky jednotiek
S použitím tejto kalkulačky sa dá zadať hodnota, ktorá má byť konvertovaná spolu s pôvodnou mernou jednotkou, ako napríklad '939 Planckov impulz'. V takomto prípade je možné použiť celý názov jednotky alebo jej skratku Kalkulačka potom určí kategóriu mernej jednotky, ktorá má byť konvertovaná, v tomto prípade 'Impulz'. Potom konvertuje zadanú hodnotu do všetkých vhodných jednotiek, ktoré pozná. Na výslednom zozname určite nájdete konverziu, ktorú ste pôvodne hľadali. Bez ohľadu na to, ktorú z týchto možností používateľ využije, sa tým predchádza komplikovanému hľadaniu vhodného záznamu na dlhom zozname výberu s množstvom kategórií a vysokým počtom podporovaných jednotiek. O to všetko sa postaráme pomocou kalkulačky my, pričom prácu odvedieme za zlomok sekundy.
Kalkulačka navyše umožňuje používať matematické výrazy. V dôsledku tejto skutočnosti sa dajú čísla nielen spočítavať medzi sebou, ako napríklad '(59 * 33) Planckov impulz', ale odlišné merné jednotky je možné spoločne skombinovať priamo v konverzii. Môže to vyzerať napríklad takto: '12 Planckov impulz + 85 Planckov impulz' alebo '7mm x 80cm x 54dm = ? cm^3'. Takto skombinované merné jednotky musia k sebe patriť a v príslušnej kombinácii musia dávať zmysel.
Možno použiť aj matematické funkcie sin, cos, tan a sqrt. Príklad: sin(π/2), cos(pi/2), tan(90°), sin(90) alebo sqrt(4).
Ak vedľa 'čísel vo vedeckom zápise' umiestnite symbol fajky, odpoveď sa zobrazí ako exponenciálna funkcia. Príklad: 5,461 748 098 446 2×1021. Pri tejto forme zápisu bude číslo rozdelené na exponent (v tomto prípade 21) a samotné číslo (v tomto prípade 5,461 748 098 446 2). V prípade zariadení, v ktorých sú možnosti zobrazenia čísel obmedzené, ako napríklad vo vreckových kalkulačkách, sa môže objaviť aj možnosť zapísať čísla ako 5,461 748 098 446 2E+21. Konkrétne veľmi malé a veľmi veľké čísla sa tak budú čítať jednoduchšie. Ak na toto miesto nezadáte symbol fajky, výsledok bude uvedený obvyklým spôsobom zápisu čísel. Pri príklade uvedenom vyššie by to napríklad vyzeralo takto: 5 461 748 098 446 200 000 000. Nezávisle od spôsobu zápisu výsledkov je maximálna presnosť tejto kalkulačky 14 miest. Takáto presnosť by mala postačovať pre väčšinu využití.
- Konvertovať Planckov impulz na mNs (Planckov impulz na Milinewton sekundy)
- Konvertovať Planckov impulz na Ns (Planckov impulz na Newton sekundy)
- Konvertovať Planckov impulz na kg·m/s (Planckov impulz na Kilogram metrov za sekundu)
- Konvertovať Planckov impulz na kNs (Planckov impulz na Kilonewton sekundy)
- Konvertovať Planckov impulz na MNs (Planckov impulz na Meganewton sekundy)
- Konvertovať Planckov impulz na lbf·s (Planckov impulz na Pound-force second)
- Konvertovať Planckov impulz na slug·ft/s
- Konvertovať Planckov impulz na gr·ft/s (Planckov impulz na Grain foot per second)
- Konvertovať Planckov impulz na kgr·ft/s (Planckov impulz na Kilograin foot per second)